Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] No i znowu coś pierdyknęło

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] No i znowu coś pierdyknęło

    wrażenie faktycznie dziwne... byłem u nich raz, nie powiem żebym był zadowolony z jakości i fachowości obsługi, ale może się poprawili.

  • #2
    [O1] No i znowu coś pierdyknęło

    wiem, że na odległość to wróżenie z fusów, ale może ktoś jednak coś podpowie.
    Wczoraj, zjeżdżając ze skrzyżowania na dwójeczce, nagle coś mocno pod maską walnęło i już nic więcej w temacie jazdy nie można było zrobić :evil: .
    Jest tak:
    1. Silnik pracuje OK
    2. Gdy auto stoi i silnik pracuje, to włączanie i wyłączanie sprzęgła nie daje żadnych zmian akustyczno-wibracyjnych.
    3. Próba ruszenia na "1" lub wstecznym, to totalny chrobot/walenie gdzieś z okolic sprzęgła czy skrzyni. Oczywiście, auto nie ma zamiaru nawet o milimetr się przesunąć.
    4. Takie walenie daje się słyszeć nawet wtedy, gdy auto jest holowane z wyłączonym silnikiem i zapodam bieg.

    No i właśnie: sprzęgło, czy skrzynia? Sporo od wczoraj nt dwumasy poczytałem w archiwum, ale jednoznacznie sobie odpowiedzieć nie mogę. Czy, jeśli sypnie się osławiona dwumasa, to przy uruchomionym silniku powinno się słyszeć/czuć jakieś zmiany przy włączaniu i wyłączaniu sprzęgła?
    Staram się pisać poprawnie po polsku.

    Komentarz


    • #3
      przegub wewnetrzny sie posypal jak dla mnie

      Komentarz


      • #4
        ????????
        miesiąc temu wymieniany !!!!
        Co oczywiście nie oznacza, że miał nie polecieć.
        Czy wg Ciebie można coś spie.....ć przy jego wymianie? Wydaje mi się, że w przypadku przegubu to jego wymiana nie jest jakąś wielką filozofią i powinna być P&P.
        Staram się pisać poprawnie po polsku.

        Komentarz


        • #5
          jaki to byl przegub?? - byc moze zawleczka spadla i polos wyskoczyla z przegubu - sprawdz czy nie lata zbyt mocno na boki

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez marekzu
            jaki to byl przegub??
            właśnie wewnętrzny
            Zamieszczone przez marekzu
            byc moze zawleczka spadla i polos wyskoczyla z przegubu - sprawdz czy nie lata zbyt mocno na boki
            Dajesz nadzieję dopiero w pn będę mógł podnieść i spojrzeć od dołu.
            Staram się pisać poprawnie po polsku.

            Komentarz


            • #7
              Re: No i znowu coś pierdyknęło

              Zamieszczone przez salvado
              . Takie walenie daje się słyszeć nawet wtedy, gdy auto jest holowane z wyłączonym silnikiem i zapodam bieg.
              Wydaje mi się,że przy uszkodzonym przegubie tłukło by się niezależnie od włożenia biegu.Jeśli dzieje się tak po włożeniu biegu w czasie holowania wskazywałoby to na uszkodzenie dyfra.
              Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez salvado
                marekzu napisał/a:
                jaki to byl przegub??

                właśnie wewnętrzny
                chinszczyzna czy cos lepszego mialem na mysli

                Komentarz


                • #9
                  a cholera wie ....
                  Z allegro
                  Link
                  Kupiłem ofkors wewnętrzny, ale pokazuję tę aukcję, bo tak był zapakowany.
                  nawet nie przypuszczałem, że i to kitajskie być może :diabelski_usmiech
                  Staram się pisać poprawnie po polsku.

                  Komentarz


                  • #10
                    jesli w podobnej cenie - to mogl sie on rozleciec

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez marekzu
                      jesli w podobnej cenie - to mogl sie on rozleciec
                      no nie ... coś koło 150 zł dałem za niego.

                      [ Dodano: Sob 03 Sty, 09 16:42 ]
                      JanuszSz,

                      może się mylę, ale przecież przegub jest ZA skrzynią, w związku z tym to, czy mamy włączony bieg czy nie, ma wpływ na to, że półosie się obracają.
                      Staram się pisać poprawnie po polsku.

                      Komentarz


                      • #12
                        I już wszystko jasne.
                        Może nie uwierzycie ale przyczyną był brak połączenia półosi ze skrzynią :lol:
                        Po podniesieniu auta ujrzałem leżącą sobie na belce półoś, co dalej:
                        4 śruby mocujące przegub wewnętrzny urwane, kolejne 2 luźne, całe ale pokiereszowane.
                        Zdemontowałem całość aby było lepsze dojście do urwanych kawałków śrub, które zostały w "zabieraku" (flaszy). Po uporaniu się z nimi, małej naprawie gwintów i oczyszczeniu wszystkiego znalazłem uszczelkę. Tylko jej kształt był trochę inny niż ori więc idę zobaczyć jak wygląda "podcięcie" w przegubie. I tu się okazuje że takowego podcięcia brak. Dodatkowo smar jest jakiś dziwny :? Po głębszej analizie stwierdzam że nie jest to smar grafitowy tylko coś podobnego do towotu. :shock:
                        Więc na awarię moim zdaniem złożyło się kilka czynników:
                        1. nie dokręcony przegub
                        2. brak poprawnego połączenia przegubu z "zabierakiem" ze względu na uszczelkę między tymi częściami
                        3. niska temperatura która doprowadziła do znacznych oporów we współpracujących częściach przegubu

                        A w kolejności mogło być tak:
                        nie dokręcony przegub>luz między przegubem a zabierakiem spowodowany też przez uszczelkę> dwie śruby odkręcają się > wzrastają opory poprzez "zamarznięty" smar > urwanie 4 śrub mocujący

                        Zupa gotowa 8)

                        Ale Einstein ze mnie :wink: :szeroki_usmiech
                        NFPNorth-West
                        2.0TDI-ET=12.660s,>367KM/567Nm
                        WARSZTAT www.dsize.pl
                        ->
                        CENNIK warsztat 01.01.11 <-plik do pobrania tel. 790226060
                        spieszmy się kochać ludzi... 30.05.09 J.W. [i]

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez dobrygrzeswawa
                          Zupa gotowa 8)
                          Dobry przepis :wink:
                          Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

                          Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

                          Jest O1 1.6 BFQ

                          Komentarz


                          • #14
                            salvado, kto ci ten przegub wymieniał?? sam ??

                            Komentarz


                            • #15
                              dobrygrzeswawa, raz jeszcze dzięki za superexpress i przede wszystkim za fachowość
                              marekzu, nie nie, skądże znowu :roll:
                              Robiłem go jakieś 2 m-ce temu u - wydawałoby się - porządnego gościa. Naprawdę, do dzisiaj ciężko mi uwierzyć w niefachowość jego naprawy, nie mówiąc o świadomym działaniu. Ale fakty są takie, jakie są i czas zrewidować swoje zdanie o tym warsztacie. Jednak na forum nie podam publicznie jego namiarów. Jedynie, gdyby koś był naprawdę zainteresowany kogo szerokim łukiem omijać w okolicy Legionowa, to na PW mogę wysłać adresik nieszczęśnika.

                              Raz jeszcze Grzesiu wieeeeelkie pokłony.
                              Staram się pisać poprawnie po polsku.

                              Komentarz


                              • #16
                                Czyżby to miszczu Łaszcz :?:
                                Były posiadacz 1.8 Turbo

                                Nikt nie tańczy na trzeźwo, chyba że oszalał..

                                Komentarz


                                • #17
                                  cook, nie, ale po wizycie u Grzesia, o Łaszczach też nieco zdanie zmieniłem :evil:
                                  Staram się pisać poprawnie po polsku.

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X